Ülkemizde hayat gün geçtikçe pahalanıyor ve bundan en çok muzdarip olan kesim ise ne yazık ki öğrenciler. Ülkemizin gri  başkenti Ankara’nın da nüfusunun hatırı sayılır bir kısmını öğrenciler oluşturuyor. Peki güneşli güzel bir yaz gününde cebinizde 20 lira kalsa ve  bütün gün evde oturmak istemiyorsanız Ankara’da neler  yapabilirsiniz? İşte 20 TL ile bir günde Ankara… Sizler için listeledik:

1-) Kahvaltı olarak Ankara Simidi ve Çay

20 TL ile bir günde Ankara

Cebinizde paranız azsa ve karnınızı tıka basa doyurup güne tok bir şekilde başlamak istiyorsanız Ankara simidi tam size göre. Seyyar tezgahlarında 3 tanesi 1 liraya meşhur Ankara simidi satan amcalardan alacağınız simitler ve Güvenpark‘ta 1 liraya alabileceğiniz karton bardak çayla günün ilk öğününü başarıyla ve ucuza tamamlayabilirsiniz.

2-) Kitapçı gezisi

20 TL ile bir günde Ankara

Olgunlar veya Adil Han Çarşısı‘nı gezebilir, ucuza kitap veya dergi alabilirsiniz. Büyük kitap “market”lerine de girebilirsiniz tabii, bir şey almak zorunda değilsiniz. Gezmek bedava ne de olsa…

3-) Gençlik Parkı

20 TL ile bir günde Ankara

Gençlik Parkı‘na gidip, lunaparkta oyuncaklara binebilir ya da sadece gezip geri dönebilirsiniz.

4-) İskenderun Döneri

20 TL ile bir günde Ankara

Karnınızın acıktığını duyar gibiyim. O zaman sizi tekrar Kızılay’a çağırıp, sayısı neredeyse Hatay‘ın nüfusunu geçen İskenderun Dönercileri‘nden birine oturup, 6 liraya karnınızı doyurabilirsiniz.

5-) Seğmenler Parkı

20 TL ile bir günde Ankara

Yemeğinizi de yediyseniz artık yavaş yavaş sizleri yukarılara doğru götürelim. Kuğulu Park ya da Seğmenler Parkı‘nda oturabilirsiniz. Çay, kola, çekirdek, cips gibi atıştırmalıklarla vaktinizi değerlendirebileceğiniz gibi, Olgunlar’dan almış olduğunuz kitabı da okumaya başlayabilirsiniz. Eğer Mayıs-Haziran ayındaysanız ve denk getirebilirseniz Seğmenler Parkı’nda yapılan büyük su savaşlarına katılabilirsiniz.

6-) Köfteciler

20 TL ile bir günde Ankara

Cebinizde kalan son birkaç lirayı da harcamak istiyorsanız günün yorgunluğunu atmak için evinize dönerken Kolej ya da Dikimevi köftecilerinde  mola verip yarım ekmek tavuk ya da köfte alabilirsiniz. Tebrikler bugün de hayatta kaldınız.

BONUS

20 TL ile bir günde Ankara

20 TL ile bir günde Ankara macerasının bir de alternatifi var: Bütün bunları boş verip Hamamönü‘ndeki kahvaltıcılarda açık büfe kahvaltı+sınırsız çaya 20 lira verip günün geri kalanını evinizde ve aç bir şekilde geçirebilirsiniz. Tercih sizin!