“2000’lerin en iyi sitcomları hangileri” mi dediniz? Bazı diziler var ki yıllar geçse de eskimiyorlar. Kimi diziler hemen unutulurken, kimi diziler hem yayınlandığı dönem büyük ilgi görüyor hem de günümüzde hala konuşulmaya devam edebiliyor.

İşte 2000’lere damga vuran, günümüzde hala severek izlenen 6 sitcom yani durum komedisi dizisi…

1. Friends

2000'lerin en iyi sitcomları

Friends, Manhattan’da yaşayan 20’li yaşlardaki altı arkadaşın kişisel ve iş hayatlarındaki olayları konu alıyor. Tüm zamanların en çok sevilen sitcomlardan birisi olan Friends, 1994-2004 yılları arasında yayınlanmış, toplamda 236 bölüm ile 10 sezon sürmüştür. Friends tüm zamanların en çok sevilen sitcomlardan birisidir. Günümüzde de hala sosyal medyada paylaşılan ve gündeme gelen sevilen dizi Friends’in bu yıl özel bir bölümü de çıktı. ‘Friends: The Reunion’ isimli özel bölümde dizinin ekibi 17 yıl sonra bir araya gelirken, dizinin oyuncuları ve fanları duygusal anlar yaşadı.

2. The Office

2000'lerin en iyi sitcomları

2000’li yılların bir diğer popüler dizilerinden The Office, Dunder Mufflin Kağıt Şirketi’nin tuhaf ve komik patronu ve çalışanları arasında yaşanan olayları konu alıyor. Günümüzde de hala sosyal medyada paylaşımları yapılan dizi, 2005 yılında yayınlanmaya başlamış ve toplamda 201 bölümden oluşmaktadır.

3. Malcolm In The Middle

2000'lerin en iyi sitcomları

2000’lerin en iyi sitcomları listemizde üçüncü sırada Malcolm In The Middle var. 7 sezon süren dizi, yaşıtları gibi normal bir hayat sürerken IQ’sunun normalin üstünde çıkması sonucu hayatı değişen Malcolm’un yaşadıklarını konu alıyor. Kalabalık bir Amerikan ailesinin ortanca çocuğu olan Malcolm, dahiliğin hem avantajlarını hem de dezavantajlarını da yaşamaya başlar. Dizi toplamda 151 bölümden oluşuyor.

4. How I Met Your Mother

2000'lerin en iyi sitcomları

2005 yılında yayınlanmaya başlayan How I Met Your Mother dizisi, dizinin ana karakteri Ted Mosby’nin eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasını konu alıyor. 2030 yılında başlayan dizi Ted’in “Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım” demesiyle 2005 yılına dönüyor. Toplamda 208 bölüm süren How I Met Your Mother, günümüzde de hala sosyal medyada gündeme gelmeye devam ediyor.

5. Modern Family

2000'lerin en iyi sitcomları

2009 yılında yayınlanmaya başlayan Modern Family, 3 ailenin etrafında geçen bir sitcom dizisidir. Dizi Jay Pritchett, kızı Claire Dunphy ve oğlu Mitchell Pritchett’in ailelerinin hikayelerini konu alıyor. Dizi, 11 sezon olmak üzere toplamda 250 bölümden oluşuyor.

6. The Big Bang Theory

2000'lerin en iyi sitcomları

The Big Bang Theory dizisi, günlerini bilim kurgu filmleri ve dizileri izleyerek, oyunlar oynayarak geçiren iki arkadaşın hayatının karşılarına taşınan yeni komşularıyla değişmesini konu alıyor. Ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper’ın karşı dairelerine taşınan sarışın güzel Penny, ikilinin hayatında değişimlere sebep olur. 2007 yılında yayınlanmaya başlayan dizi toplamda 279 bölümle 12 sezon sürmüştür.

İlginizi çekebilir: 

“Sense8″in kadınları

La Casa de Papel dizisinde karakterlere neden şehir ismi verildi?

Woody Allen dizi çekseydi nasıl olurdu?

The Sopranos üzerine