10 film çektikten sonra sinemayı bırakacağını söyleyen ünlü yönetmen Quentin Tarantino, 9. uzun metrajıyla hiç olmadığı kadar fazla ses getirecekmiş gibi görünüyor. Tarantino’nun oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da)’a dahil olan son isim usta oyuncu Al Pacino oldu.

Başrollerde Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt‘in yer alacağı filme dahil olan son isim Al Pacino. Usta oyuncunun ismi bir süredir film için geçse de herhangi bir doğrulama gelmemişti, ta ki şimdiye kadar. Habere göre Pacino filmde DiCaprio’nun canlandıracağı Rick Dalton’ın menajeri Marvin Shwarz’a hayat verecek. Once Upon a Time in Hollywood, ikilinin birlikte çalıştığı ilk proje olacak.

Çekimlerine bu ay içinde Los Angeles’ta başlanması beklenen film, Tate’in öldürüldüğü tarih olan 9 Ağustos’un 50. yıl dönümünde, 9 Ağustos 2019’da vizyonda olacak.

Filmin konusu

1969 yılında Los Angeles’ta geçecek olan film Hollywood’a farklı bir bakış açısı sunacak. Vahşi Batı filmlerinin yıldızı olarak tanınan Rick Dalton (DiCaprio) ve yıllarda onun dublörlüğü yapan Cliff Booth (Pitt) hikayenin merkezinde olacak. Bu ikilinin hamileyken cinayete kurban giden komşusu Sharon Tate’i ise Margot Robbie canlandıracak.

Manson Cinayetleri

Senaryonun, 1969 yılında meydana gelen Manson Cinayetleri‘ni konu edindiği biliniyor. Charles Manson ve müritleri tarafından işlenen cinayet serisinde yönetmen Roman Polanski‘nin oyuncu eşi Sharon Tate kurbanlar arasındaydı. Manson, Los Angeles’ın Benedict Canyon bölgesindeki bir evi, kendisini reddeden bir müzik yapımcısına ait olduğu için adamlarına talan etmesini ve içerideki sakinlerine saldırmasını emretmişti.

8 Ağustos gecesi yaşanan saatler süren olaylar neticesinde silah ve bıçak kullanan dört saldırgan, sekiz aylık hamile olan dönemin sevilen yıldızlarından Tate’i ve diğer dört kişiyi vahşice öldürmüştü.