Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği (CSKSD), 1 Mayıs Emek Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

“Tüm kültür ve sanat dünyasının söz ve tavır birliğini iletişim kanalları üzerinden halklara iletmesi gerçek sanatçı ve aydınların güncel ve ivedi görevidir.” denilen mesajda “Emeğin bayrağını son gücümüzle en yukarılara yükseltmek için kafalar ve yürekler tek nabızda birleştik: Buradayız!” ifadeleri kullanıldı.

Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği’nin mesajı şöyle:

1 Mayıs, emeğin dayanışma ve mücadele günüdür.
Küresel salgın nedeniyle dünya halklarının oligarşi tarafından rehin alınmak istendiği günlerde emek saflarının sanal ortamda simgesel buluşması son derece anlamlı ve önemli bir tarihsel olaydır.
Tüm kültür ve sanat dünyasının söz ve tavır birliğini iletişim kanalları üzerinden halklara iletmesi gerçek sanatçı ve aydınların güncel ve ivedi görevidir. Bu sorumluluk anlayışıyla haykırıyoruz:
Emeğin bayrağını son gücümüzle en yukarılara yükseltmek için kafalar ve yürekler tek nabızda birleştik: Buradayız!

1 Mayıs’ta E-Miting

Öte yandan Dernek, bu akşam saat 19.00’da 1mayis2020.com adresinde düzenlenecek olan e-mitinge de katılacaklarını açıkladı.

E-miting programında, sırasıyla sanatçılar Mehmet Ali Alabora, Hilmi Yarayıcı, Yasemin Göksu, Bülent Emrah Parlak, Meltem Cumbul, Levent Üzümcü, Tilbe Saran, Zülfü Livaneli, Jülide Kural, İlkay Akkaya ve Efkan Şeşen sahne alacak.

 

İlginizi çekebilir:

‘Mutluluğun resmi’ hiç olmadı ki: Abidin Dino

Turna

Joseph Campbell’in “Tanrının Maskeleri” dizisi hakkında