Günümüz gişe şampiyonları filmlerine baktığımız zaman ilk sıraları süper kahraman filmlerinin kaptığını görebiliyoruz. MARVEL’ın Avengers serisi, Christopher Nolan‘ın Batman üçlemesi bunlardan bazıları. Bu kahramanları canlandıran aktörler rolleriyle uzun süre hafızalarımızdaki yerlerini koruyor. Yoksa korumuyor mu?

1) Chris Evans (Bay Fantastik/Kaptan Amerika)

Kaptan Amerika’yı canlandıran aktör Chris Evans, bu rolünden yıllar önce Fantastik Dörtlü’de Alev Adam rolüyle karşımıza çıktı. Filmin yarattığı hayal kırıklığından mıdır bilinmez bir kez daha bir süper kahramanı canlandırmak istemeyen Evans Kaptan Amerika rolünü 3 kez reddetmiş, ardından yine bir MARVEL karakteri olan Demir Adam’ı canlandıran Robert Downey Jr ile  olan görüşmesinden sonra rolü kabul etmiştir.  Daha sonra verdiği bir röportajda ise bu kararın hayatında verdiği en önemli kararlardan biri olduğunu söylemiştir.

2) Ryan Reynolds (Green Lantern/Deadpool)

İlki 2016’da vizyona giren Deadpool’da başrolü oynayan Ryan Reynolds, şansını ilk olarak Green Lantern olarak denemişti. İlk süper kahraman rolünden pek de memnun olmayan Reynolds, Deadpool filminde de bir repliğinde” Lütfen yeşil kostüm ve aimasyon olmasın” diyerek kendi oynadığı karaktere gönderme yapmıştır. Deadpool karakteriyle ilk olarak X Men Origins filminin son sahnesinde karşımıza çıkan Reynolds “bu rolü oynamak için 8 sene bekledim” açıklamasını yapmıştı.

3) Brandon Routh (Superman/The Atom)

Son filmi 1987’de çekilen Christopher Reeve’li efsane Superman serisinin ardından çekilen ilk Superman filmi olan Superman Dönüyor için bugüne kadar çekilmiş en kötü Superman filmi desek yanılmayız herhalde. Brandon Routh’un da kariyerini oldukça etkileyen bu kötü yapım, yıllar sonra Henry Cavill’in ellerinde bir nebze olsun rahatlamış, Routh da daha başarılı olduğu DC’nin Atom karakteriyle çizgi roman evreninde kendine uygun rolü bulmuştur.

4) Ben Affleck (Daredevil/Batman)

Son Batman’imiz, Oscar Ödüllü sinemacı Ben Affleck’in 2003 yılında Daredevil’i canlandırdığını hatırlıyor musunuz? Keşke biz de hatırlamasak! Sinema tarihinin en kötü süper kahraman filmlerinden olan 2003 yapımı Daredevil’deki hezimetinden sonra Batman rolü için adı geçince birçok sinemasever tepki gösterse de Ben Affleck’in,  Christian Bale’in ardından pek de kötü bir Batman olduğu söylenemez.