Seks korkuları: Bu korkulardan kurtulun!

Konumuz seks korkuları… Seksi güzelleştiren şey, sınırlarının olmamasıdır. İki kişi kabul ettiği sürece sekste her şey yapılabilir. Bize sorarsanız aşkta, savaşta ve sekste her yol mübahtır. Korkularınızı, kaygılarınızı ise anlayışla karşılıyoruz ancak hayatın size sunduğu güzelliklerden kendinizi men etmenize de gönlümüz el vermiyor ve kadınların yatak korkularına çözüm getiriyoruz.


Seks korkular Birçok kadın zamanla seksin rutinleşmesinden ya da tamamen bitmesinden yakınırken özeleştiri yapmayı aklına bile getirmez. Seks, sürekli kendini yeniler, yeni şeyler denedikçe güzelleşir. Oysa ülkemizdeki kültürel altyapı ve toplumsal davranış biçimleri küçük yaşlarda kız çocuklarının kafalarına seksin ayıp bir şey olduğunu kazımakla başlıyor. Bu konudan konuşulmasına bile izin verilmeyen kız çocukları bu şartlanmayla neredeyse hayatlarının sonuna kadar yaşayıp gidiyorlar.

Seks korkular Bu da kadınların cinsel organlarını Pandora’nın kutusu gibi algılamasına yol açıyor. Pandora’nın kutusu asla açılmamalıdır, şayet açılırsa başlarına bir felaket gelecektir. Cesur olanlarımız sınırları zorlarken, büyük çoğunluk orgazmın neye benzediğini bile bilmiyor. Kaygılarınızdan bir türlü arınamadığınız için meraktan ölseniz bile yatakta yenilik yapamıyorsunuz. Artık yatakta devrim zamanı!

Performans kaygısı

Kadınlar, daha önce bahsettiğimiz geçmiş öğrenmelerinden dolayı, erkeklere kıyasla seksle daha geç tanışır ve dolayısıyla daha deneyimsizdirler. Erkekler deneyimsiz oldukları konularda çekinmeden çabaladıkları ve yeni yaşantılara açık olduklarından arayı çabuk kapatırken kadınlar, deneyimsiz oldukları konularda daha da içlerine kapanmaya meyillidirler.

Yatakta da durum aynıdır. Seks sırasında bir şeyler düşünmek, birtakım kaygılara kapılmak anın güzelliğini bozan yegâne şeydir. “Partnerimi memnun edebiliyor muyum?”, “Benden önceki sevgilisi nasıldı?” gibi düşüncelerden bir türlü kurtulamadıkları için ne sekten bir şey anlarlar ne de partnerlerini tatmin edebilirler. Seks sırasında onlarca şey düşünmek yerine zihninizi boşaltıp tamamen zevk almaya konsantre olmalısınız. Partnerinizin nefes alış verişleri, çıkardığı sesler ve genel hareketlerinden neyi sevip neyi sevmediğini zaman içinde anlayabilir ve daha mutlu bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Yataktaki performans zaman içinde gelişen bir şeydir bunu unutmayın.

Beden takıntısı

Kadınlar, özellikle bedenleri söz konusu olduğunda erkeklerden daha takıntılıdır. Normal yaşantılarında olduğu gibi yatakta da “Vücudum güzel mi?”, “Kalçalarım nasıl görünüyor?”, “Göğüslerim çok mu küçük?” gibi sorularla fazlasıyla haşır neşir olduklarından yataktan ve seksten soğur ve soğuturlar. Partnerlerinin de böyle şeyleri düşündüğünü ya da bu gibi detaylara dikkat ettiğini zannederler. Oysa erkekler seks sırasında asla başka bir şey düşünmez ve görmezler. O an onlar için önemli olan vücut ölçüsü, selülitler ya da göğüs ölçüleri değil, seksin nasıl olduğudur.

Beden kaygıları kadınları seksten çekinmeye, ışıkları kapattırmaya ve yorganların altına saklanmaya iter fakat bu gibi davranışlar erkeklere itici gelir. Yatakta erkeğinizin tanrıçası olmak istiyorsanız bedeninizden gurur duyun ve onu en iyi şekilde kullanın.

Bu konuda kendinizi geliştirmek isterseniz her gün günde yarım saat yoga, pilates, streching gibi esneme hareketlerinden oluşan egzersizler yaparak vücudunuzu nasıl daha verimli kullanabileceğinizi öğrenebilir ve bedeninizi terbiye edebilirsiniz. Emin olun, bir erkeği kendine güvenen ve bedenini en iyi biçimde kullanan bir kadından daha fazla cezbedebilecek bir şey yoktur.

Anal seks korkusu

Anal seksin halk arasında bilinen diğer isimleri ‘ters(ten) ilişki’, ‘çarpık ilişki’ gibi, kötü çağrışımlar yapan tanımlamalardır. Ayrıca anal seks, daha alışık olduğumuz vajinal sekse oranla bilinmez, ürkütücü ve hatta pis gelir. Bu korkunun altında yatan da yine toplumsal öğrenmelerdir. Oysa daha önce de belirttiğimiz gibi sekste sınır yoktur. Çiftler istediği sürece her şey denenebilir ve bundan zevk almak kadar da doğal bir şey yoktur. Anal sekste en az vajinal seks kadar doğaldır. İlk denemenizde kayganlaştırıcı bir krem kullanmayı denerseniz sizin için daha iyi olacaktır. Unutmayın kafanızdaki tüm olumsuz söylentileri bir kenara atın, seks korkulacak bir şey değildir. Ufak bir not daha düşelim, makat bölgesi birçok sinir ucunun toplandığı bir bölgedir. Tüm bu sinir uçları uyarıldığı için anal seks, oldukça haz alınabilecek bir cinsel birleşme biçimidir.

Oral seks korkusu

Oral seks korkusu, yaygın bir penis fobisinden yola çıkılarak basitçe açıklanabilir. Bunun yanında yine geçmiş şartlanmalar da oral seksten öcüymüş gibi kaçmanıza sebep olabilir. Penisten çekinme, oral seks sırasında kötü göründüğünü düşünme, spermden iğrenme, beceremeyeceğini düşünme gibi birçok sebeple kadınlar oral seksten uzak dururlar. Diğer yandan kadınlar, kendilerine oral seks yapılması fikrinden de korkarlar. Erkek cinsel organına göre içeride olan kadın cinsel organı keşfedilmemiş ya da geç keşfedilmiş olduğundan kadınlar cinsel organlarıyla ilgili yakın temastan çekinirler.

Oral seks çevre tarafından aşağılayıcı bir şey gibi gösterildiğinden kadınlar, erkeklerin bayıldıkları bu aktiviteden uzak durmak için ellerinden geleni yaparlar. Zaten dokunmadıkları, görmemeye çalıştıkları penisle, oral yolla temas etme fikri bile kadınlar için büyük kabustur. Bu konuyu aşmak için partnerinizin de sizin de zevk alacağınız bir birleşme biçimi olduğunu düşünerek işe başlayabilirsiniz. Her ikiniz de oral seks öncesi yıkanmış olmaya dikkat ederseniz, ufak tefek egzersizler ve partnerinizin de yönlendirmesiyle oral seks kabus olmaktan çıkıp sevgilinizle geçireceğiniz güzel dakikalara dönüşebilir.

“Ya hamile kalırsam?” korkusu

Kadınların seks sırasında en çok zihnini kurcalayan korkulardan biri de “Ya hamile kalırsam?”dır. Korunma yöntemlerini tam olarak bilmeyen, sormaktan çekinen ya da bir şekilde korunma yöntemlerinden hiçbirini kullanmayan kadınların bu kaygıyı yaşaması kaçınılmazdır. Aynı şey, gün sayma tekniğiyle hamileliği engellemeye çalışan kadınlar için de geçerlidir. Acilen doktorunuzdan ya da eczacınızdan doğum kontrol yöntemleriyle ilgili bilgi almalı ve sizin için en uygun olanı bulmalısınız. Böylece seks yaparken kafanız bu mevzuya yoğunlaşmamış olur. Son olarak, sperm yutarak ya da anal yolla cinsel ilişkiyle hamile kalacağını düşünen kadınların da olduğunu düşünürsek ufak bir dipnot eklemekte fayda var. Sperm, vajinal yolla vücuda girmedikçe gebelik oluşmaz. Cinsel birleşmenin her çeşidinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temizlik ve korunmak olmalı.

Fantezilerden korkma

Cinsel hayatınızı renklendirecek, monotonlaşmasından kurtaracak, partnerinizle ilişkinize yeni bir renk katacak ve seksi, bir oyuna dönüştürecek yegâne şey fantezilerdir. Ancak kadınlar fantezilerden nedeni belirsiz bir şekilde korkarlar. Bunun sebebi hanım hanımcık olması gerektiği öğretilmiş bir kadının farklı rollere girmekte ve seksi bir kadın olmakta zorlanması olabileceği gibi, yine aynı öğrenmelerden yola çıkarak ‘kolay/hafif kadın’ olarak nitelendirilmekten korkması olabilir. Bir başka sebep de erkekleri ‘sapkın’ olarak gören zihniyetin, fanteziler sırasında “Acaba bana bir şey yapar mı?” ya da “Kim bilir benden ne isteyecek?” gibi tamamı özgüven eksikliğiyle ilgili kaygılara bürünmesidir. Oysa ki yatak odası gizli bir mabettir. Dışarıda ya da evinizde nasıl biri olduğunuz yatak odasına yansımak zorunda değildir, yansımamalıdır da. Düzenli ve sağlıklı bir cinsellik sizi hafif ya da kolay kadın yapmaz.


Like it? Share with your friends!

TEPKİNİZ NEDİR?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Kültür Postası

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format