Artık sokak lambalarından da internete girilecek. İnternet her an ihtiyaç duyulan bir konuma geldi artık. Peki sokak lambalarından internete girilecek desek ne dersiniz? Uluslararası basında da yankı uyandıran haberlere göre, 2025 senesine kadar New York‘taki tüm sokak lambaları kablosuz internet hizmeti de verecek.

Mevcut mobil internet paketlerinin bittiğinin son dakikada fark edilmesiyle ortaya çıkan iletişim kopukluğu durumu New York’ta tarihe karışacak. New York Belediyesi‘nin bu konudaki ilgisi sayesinde, New York halkı hiç internetsiz kalmayacak gibi görünüyor.

Ülkede hâlâ internet erişimi olmayan vatandaş sayısı hiç de azımsanacak boyutta değil. New York‘ta yaşayan her 5 insandan 1’inin internet bağlantısı yok. Bu hizmetle birlikte bu problemin ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.

Shiftdelete tarafından aktarılan habere göre kablosuz internet hizmetinin ücreti olup olmayacağı konusunda hâlâ bir karar alınabilmiş değil. Barselona‘dan sonra New York‘ta da internet bağlantısı sağlayacak olan sokak lambaları, New York halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bilim kurgu filmlerinde ya da kitaplarında görülebilecek yeni teknolojik araç ve gereçlerle çevrelenmeye başladık. Yakında her evin önünde bir uçan araba da olacaktır muhtemelen.