Dünya sinemasını şimdiden etkilemeyi başarmış Quantin Tarantino‘nun kült filmi Kill Bill‘in en güzel müziklerini dinleyeceğiz. İşte en güzel Kill Bill müzikleri…

Kill Bill aslında tek parçadır ama uzun olması nedeniyle ikiye bölünmüştür. İlk bölümü Kill Bill: Vol.1 adıyla 2003 yılında, ikinci bölümü ise Kill Bill: Vol.2 adıyla 2004 yılında gösterime girmiştir. Zaten iki film birden Quentin Tarantino’nun 4. filmi olarak geçmektedir. Bu önemli; çünkü Tarantino bir yönetmenin 10 filmden sonra kendini tekrar etmeye başladığını söyleyerek 10. filminden sonra sinemayı bırakacağını her fırsatta belirtiyor. Son filmi The Hateful Eight 8. filmi, yani Tarantino sözünü tutarsa -ki umarım tutmaz- 2 film daha çektikten sonra sinemayı bırakacak.

Bang Bang

Kill Bill soundtrackinde yer alan en güzel müziklerden Amerikalı şarkıcı-besteci Sonny Bono‘nun besteleyip sözlerini yazdığı, Nancy Sinatra‘nın seslendirdiği Bang Bang ya da diğer adıyla My Baby Shot Me Down’ı dinliyoruz.

The Lonely Shepherd

Filmin genelinde bir çizgi roman havası seziliyor. Açıkçası bu da abartılı aksiyon sahnelerini kabul edilebilir kılıyor. Hatta Kill Bill: Vol. 1’in bir bölümü de anime şeklinde. Filmin bölümlere ayrılması da bu izlenimi pekiştirmiştir.

Kill Bill bir intikam filmi… Uma Thurman‘ın hayat verdiği “Gelin” karakterinin intikamını izliyoruz toplam 4 saatlik filmde.

En güzel Kill Bill müzikleri arasında en bilinen şarkılardan biriyle devam edelim… Gheorghe Zamfir ve James Last’dan The Lonely Shepherd yani “yalnız çoban”ı dinliyoruz.

Battle Without Honor or Humanity

Tarantino, Kill Bill ile ilgili “evet bu benim Kung Fu filmim, evet bu benim samuray filmim, evet bu benim Western filmim… bunların hepsi” diyor. Gerçekten de Kill Bill bu türlerin hepsine de yakın, hepsinden de esintiler taşıyan bir film.

Kill Bill’in her sahnesi adeta bir fotoğraf karesi gibi düşünülmüş ve çekilmiştir, hayranlık uyandırıcıdır.

“Yaratıcı yönetmenlik nedir, nasıl olur?” sorusunun en güzel cevabıdır bu film. Sinemanın S’sinden dahi anlamayan biri izlediğinde, bu filmin başka bir yönetmen tarafından çekilemeyeceğini çok rahat anlayabiliyorsa, o film yaratıcı bir yönetmenin elinden çıkmıştır ve bir başyapıttır… Bize de önünde saygıyla eğilmek kalır.

Japon rock şarkıcı Tomoyasu Hotei‘nin bestesi Battle Without Honor or Humanity yani “onursuz savaş ya da insanlık”ı dinleyerek bitiriyoruz.