Titreşimler ve frekanslar ruhun gıdasıdır!

Mustafa Kurnaz’ın Destek Yayınları’ndan çıkan “Hayatın Mucizesi – Titreşimler ve Frekanslar” kitabı üzerine Kaan Can'ın kaleminden bir değerlendirme yazısı...


Mustafa Kurnaz’ın yazdığı “Hayatın Mucizesi – Titreşimler ve Frekanslar”, sesin büyüsünün insan aklının sınırlarını zorlayacak mucizelerini, bilimin ışığından ve birçok halkın kadim geleneklerinden yararlanarak anlattığı hakkında epey az şey bildiğimiz bir konu üzerine eğiliyor.

Ses, titreşimlerden meydana gelen bir enerji sistemidir ve her sesin kendine ait bir frekansı vardır. Ses frekansları, insanı fiziksel ve ruhsal olarak etkileme yetisine sahiptir. Uykuya dalmakta zorlandığınızda telefonunuzdan, tabletten “ses” duyabileceğiniz herhangi bir alet edevattan sakin bir şeyler açın. Yağmur sesi olabilir, doğanın sesi olabilir. Dijital müzik platformların hazırladığı “Jazz for Sleep”, “Chill out for Sleep” gibi listeleri deneyin. Bebekler bile uykunuzu kıskanacaktır. Ya da sağlam bir antrenman çıkarmak için gerekli olan motivasyonun eksik olduğunu düşünüyorsunuzdur. Takın kulaklıkları. “Best of Hard Rock”, “Best of Metal” gibi bir listedeki şarkılardan birine kafadan tıklayın. Son şınavı çekerken alnınızdaki terden oluşan ufak çaplı göleti silmek için hocanızın elinize havlu tutuşturmak zorunda kalacağını göreceksiniz. Tecrübeyle sabittir.

Şarkılar ve sesler zevke göre değişebilir. Hiç sorun değil zira burada önemli olan “ses”i hissetmektir. Ve eklemek gerekir ki, ses, sadece mışıl mışıl uyumayı ya da standart antrenman programınızın yoğunluğunu artırmakla kalmaz, vücudunuzdaki çeşitli ağrılara çözüm olur. Stresi azaltır. Ruh halinizi iyi yönde etkiler. Hatta kanser hücrelerinin bile büyümesine ve yayılmasına engel olur. Mustafa Kurnaz’ın yazdığı, Destek Yayınları etiketiyle yayımlanan “Hayatın Mucizesi – Titreşimler ve Frekanslar”, sesin büyüsünün insan aklının sınırlarını zorlayacak mucizelerini, bilimin ışığından ve birçok halkın kadim geleneklerinden yararlanarak anlattığı hakkında epey az şey bildiğimiz bir konu üzerine eğiliyor.

Titreşim terapisiyle, bunun ne anlama geldiği, nerelerde ve nasıl kullanıldığıyla açılan kitap, sesin “şifası”na geçiş yaparak devam ediyor ve bunun nasıl bir terapiye dönüştüğünü anlatıyor. Bu terapilerde faydalanılan argümanlar arasında renk, müzik, elektronik cihazlar, kristaller ve şifalı taşların frekansları yer alıyor. Ayrıca Reiki, akupunktur ve enerji dengelemesi, meditasyon ve onun frekanslarının insan üzerindeki olumlu etkilerine değiniliyor. Astroloji, DNA, Yin ve Yan dengelemesi, enerjinin çakra sistemi, evrenin kendi doğal ritmi, içimizdeki kulak vermemiz gereken sesler, gıdaların frekansı, bilinçaltımızda yatan frekanslar, suyun ve uykunun frekansı, kitabın ele aldığı konu içerisinde incelenen diğer konular arasında yer alıyor.

Atomlardan moleküllere, hücrelerden organlara kadar her şeyin titreşim halinde olduğu bir kavramdan yola çıkan titreşim terapisi,  insan bedenindeki dengelemeyi sağlamakla görevli enerji meridyenlerinin ve çakra sistemlerinin akışında oluşan tökezlemelerin yarattığı sağlık sorunlarını gidermeyi amaçlıyor. “Hayatın Mucizesi – Titreşimler ve Frekanslar” da, titreşim terapisinin hangi koşullarda devreye gireceğini, sorunun kaynağına nereden indiğini ve yüzeye çıkışıyla birlikte gelen insan bedenindeki ve ruhundaki iyileşme sürecinin detaylarını ele alıyor.

Kaan Can


Like it? Share with your friends!

TEPKİNİZ NEDİR?

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
5
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
Kültür Postası

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format