İzleyiciye saç baş yolduran, her yaptıkları olay olan, Türk dizi tarihinin en sevilmeyen, seyirciyi çileden çıkaran karakterlerini sizin için derledik. İzleyiciyi kızdıran bu karakterlerden bu kadar nefret edilmesinde hiç kuşkusuz onları canlandıran oyuncuların başarısı gizli. Senaristlerin özellikle seyircinin nefret oklarını üzerine çevirmesi için dizi içine yerleştirdiği karakterler, sanatçıların oyun gücüyle gerçekten sevilmeyen karakterlere dönüşüyorlar. İşte Türk dizilerinin en kötü karakterleri

Yaprak Dökümü – Ferhunde

Türk dizilerinin en kötü karakterleri

Türk dizi tarihinin en fettan gelinlerinden biriydi Yaprak Dökümü’nün Ferhunde’si… Şimdilerde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da harikalar yaratan Deniz Çakır, Ferhunde karakteriyle adını duyurdu… Böylesi gelin düşman başına sözlerinin hedefindeki Ferhunde’yi öyle iyi canlandırdı ki, o dönemin en sevilmeyen kadın karakteri aylarca dillerde dolaştı.

Fatmagül’ün Suçu Ne? – Mukaddes Yenge

Türk dizilerinin en kötü karakterleri

Ekran karşısında saç baş yolduran bir diğer karakter de Mukaddes yengeydi… Hem Fatmagül’ün hayatını zindan etti, hem izleyiciye sinir krizleri geçirtti.

Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Esra Dermancıoğlu’nun canlandırdığı Mukaddes yenge ekranda görüldüğü anda tüyler diken diken oluyordu. Menfaatçi, düzenbaz ve paragöz Mukaddes yenge tüm nefret oklarının hedefindeydi.

Yılan Hikayesi – Kürşat

Türk dizilerinin en kötü karakterleri

Başrollerini Meltem Cumbul, Memet Ali Alabora ve Emre Kınay’ın paylaştığı Yılan Hikayesi 90’lı yılların efsane dizilerindendi… Ama başrollerden daha çok konuşulan biri isim vardı.. O da yılanın başı olan Kürşat. Türk dizilerinin en kötü karakterleri listesinin olmazsa olmazı…

Öyle Bir Geçer Zaman ki – Caroline

Türk dizilerinin en kötü karakterleri

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisiyle tanıştığımız Wilma Elles’in canlandırdığı Caroline karakteri bir aileyi paramparça ettiği gibi, yaptıklarıyla seyirciyi de çileden çıkardı.

Muhteşem Yüzyıl – Rüstem Paşa

Türk dizilerinin en kötü karakterleri

Muhteşem Yüzyıl’daki kötü karakter boşluğunu, Hürrem Sultan’ın entrika ortağı olarak başarılı bir şekilde dolduran Rüstem Paşa da dizi tarihinin en sevilmeyen karakterleri listesinde.

Ozan Güven, Rüstem Paşa’yı canlandırırken rol kabiliyetini o denli iyi kullandı ki, özellikle şehzade Mustafa’nın öldüğü bölümde Türkiye’nin en çok konuşulan kötü karakteri oldu.